Pierwszoklasiści  ze Szkoły Podstawowej nr 13 są pełnoprawnymi uczniami. W dniu 19 października  2018r, odbyło się pasowanie na ucznia. To była wyjątkowa uroczystość, na którą oprócz rodziców, dziadków, dyrekcji szkoły i nauczycieli przybył gość specjalny – Dobra Wróżka.

Nieoczekiwanie imprezę zakłóciła wizyta Złej Wróżki, która uczniów zaczarowała w żółtodzioby. Wydawało się, że do pasowania nie dojdzie. Pierwszoklasiści stanęli jednak na wysokości zadania, pokonując postawione przez nieproszonego gościa przeszkody, wykazali się wiedzą i różnego rodzaju umiejętnościami. Tym samym udowodnili, że zasłużyli na to, by dołączyć do „szkolnej rodziny”.

Po ślubowaniu pan dyrektor Mariusz Musiał pasował dzieci klasy pierwszej na uczniów naszej szkoły.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobny upominek. Następie była chwila dla „fotoreporterów”, a po niej w radosnym nastroju udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.