W dniu 07.03.2019 r. w SP 13 w Sosnowcu, przy ul. Jedności 7 rozegrano Mistrzostwa Rejonowe Szkół Podstawowych w tenisie stołowym (Igrzyska Dzieci). Zawody odbyły się w miłej i sportowej atmosferze. Wspaniale spisały się dziewczęta z SP 13 w składzie: Maja Nowak, Monika Wilk i Maja Nieradzik. W klasyfikacji drużynowej w kategorii dziewcząt SP 13 zajęła bezapelacyjnie 1 miejsce. W półfinale SP 13 z Sosnowca okazała się lepsza od SP 7 z Jaworzna w stosunku 3:0. W drugim półfinale SP 14 z Jaworzna pokonała 3:0 SP nr 6 z Sosnowca. W finale SP 13 z Sosnowca pokonała pewnie 3-0 SP nr 14 z Jaworzna. Sukces tenisistek stołowych z SP 13  jest tym większy, że dziewczęta osiągnęły  mistrzostwo Rejonu Sosnowiec- Jaworzno trzeci rok z rzędu! Nagrody w postaci dyplomów (ufundowanych przez SZS) dla najlepszych drużyn wręczał Pan Dyrektor SP nr 13 – mgr Mariusz Musiał. Opiekunem mistrzowskiej drużyny z SP 13 był trener UKS Dwójka Sosnowiec i nauczyciel w SP 13 – mgr Adrian Eliasz, wspomagany przez mgr Helenę Pieczyk. Gratulujemy i życzymy powodzenia w Półfinałach Wojewódzkich!