W piątek, 18 maja odbył się ósmy już Piknik Rodzinny. Ze względu na pogodę częściowo dział się on wewnątrz budynku a częściowo na boisku szkolnym. Rodziców, dzieci i gości powitała wspaniałym występem Szkoła Tańca Creativedance z Sosnowca. Wystąpiły dwie grupy taneczne – grupa pokazowa Hip-hop i grupa Breakdance. Pan Dyrektor przywitał rodziców i zaproszonych gości, nasz piknik zaszczycili Pan Prezydent Arkadiusz Chęciński, Panowie Wiceprezydentowie Zbigniew Byszewski i Jeremiasz Świerzawski oraz Pan Radny Jan Bosak. Przed zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie klasy IVa
z przedstawieniem o Bazyliszku, przygotowanym pod kierownictwem Pani Anny Kapuścik. Dla najmłodszych przygotowano przeróżne, ciekawe i zajmujące gry i zabawy wraz
z poczęstunkiem. Na parterze pojawiła się prawdziwa kawiarnia z pysznymi ciastami, kawą, herbatą i napojami, a także kiełbaski z grilla i akcja charytatywna dla najmłodszych. Na pierwszym piętrze można było pomalować twarz lub zrobić sobie niezwykłą fryzurę.

W ramach Pikniku odbył się Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP nr 13
w Sosnowcu. Nie zabrakło zaproszonych gości. Można było dokonać pomiaru ciśnienia
u naszej Pani Higienistki. W trakcie Pikniku zjawiła się Straż Pożarna OSP Cieśle i we wspaniały sposób podsumowała piknikowe święto prezentując sprzęt oraz wnętrze samochodu i umożliwiając milusińskim zrobienie sobie zdjęć w wozie strażackim.

Perełką Pikniku był pokaz symulatora dachowania, atrakcja przyciągnęła ogromną ilość osób i w kolejce trzeba było troszkę poczekać. W trakcie Pikniku rozlosowane zostały wśród uczestników nagrody niespodzianki. Sponsorem nagród i gadżetów pamiątkowych była Spółdzielnia Uczniowska „Dwójka” oraz Pan Nieradzik.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy wspomogli nasz Piknik Rodzinny ciastami, kiełbaskami oraz przede wszystkim swoją obecnością. Dziękujemy zaangażowanym nauczycielom oraz uczniom za pomoc w organizacji Pikniku.

Galeria: https://web.facebook.com/pg/szkolapodstawowanr13wsosnowcu/photos/?tab=album&album_id=859869887533422