W dniu 20 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa Wydarzenie to zbiegło się z ostatnim czwartkiem karnawału – „tłustym czwartkiem” Historia tłustego czwartku sięga czasów starożytnych, kiedy to w Rzymie bawiono się hucznie, by powitać nadchodzącą wiosnę i pożegnać zimę. Wtedy ludzie zajadali się tłustymi mięsami i zajadano pączki, robione z ciasta chlebowego. Nie były one słodkie, lecz nadziewane słoniną. Tradycja jedzenia pączków na słodko pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Dawniej przygotowując te słodkie drożdżowe ciastka do środka niektórych wkładano orzechy i migdały, a osoba, która trafiła akurat na pączek z „niespodzianką” miała cieszyć się szczęściem przez całe życie. Przesąd głosił, że ten, kto nie zje w tłusty czwartek ani jednego pączka, będzie skazany na niepowodzenia w przyszłości.
Aby każdy uczeń miał powodzenie w przyszłości rodzice przygotowali dla uczniów klas młodszych smakowite pączki, których  kalorie spalono w mgnieniu oka w czasie tanecznej zabawy.