16 marca 2018r. w naszej szkole odbyła się kolejna już edycja Międzyszkolnego Konkursu Mitologicznego. W konkursie wzięło udział 7 drużyn reprezentujących Szkoły Podstawowe nr 6, 8, 17,23 i 13 w Sosnowcu. Uczniowie w tegorocznej edycji musieli wykazać się wiedzą z zakresu mitologii greckiej i rzymskiej, a w szczególności znajomością związków frazeologicznych zaczerpniętych z mitologii. Każda z dwuosobowych drużyn miała również przygotować przebranie wybranej bogini lub boga greckiego. W klasyfikacji generalnej najlepiej zaprezentowała się drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 8, drugie miejsca zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 17, a trzecie – również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8. W kategorii najlepiej rozwiązanego testu mitologicznego bezkonkurencyjna okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 17. Natomiast nagroda za najładniejsze przebranie powędrowała do drużyny z SP 23 i SP 6. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział w nim i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.