WĘDRÓWKI SOSNOWIECKIE– 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPOD­LEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ 9 listopad 2018r. uczniowie z klasy VIII SP i III C – Oddziałów Gimnazjal­nych wzięli udział w Rajdzie Niepodległości wokół Trójkąta Trzech Cesarzy organizowanym przez Sosnowiecki Oddział PTTK im. A. Janowskiego. Zanim uczniowie ruszyli na trasę rajdu poznali historię pałaców wzniesionych przez rodzinę Schronów na Środuli, a następnie zwiedzili w Muzeum w Sosnowcu wystawę pt. „Droga do Niepodległej. Listopad 1918r. w Zagłębiu Dąbrowskim” .

         Trasa tegorocznego rajdu oznaczała przejście trasy turystycznej z ulicy Naftowej do Trójkąta Trzech Cesarzy, gdzie odbyły się Miejskie Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nasi uczniowie złożyli kwiaty, śpiewali pieśni patriotyczne, a na koniec otrzymali statuetkę nagradza­jącą ich trud udziału w rajdzie.