W dniu 04.04.2019 r. w Bytomiu rozegrano Finał Igrzysk Dzieci województwa śląskiego w tenisie stołowym dziewcząt. Prawo startu w tym turnieju miały tylko 1 i 2  drużyny z półfinałów wojewódzkich (kl. 1-6 SP). Uczennice  SP 13 w Sosnowcu trenujące w UKS Dwójka Sosnowiec w składzie: Maja Nieradzik, Emilia Kopczyńska i Monika Wilk zajęły 3 miejsce w woj. śląskim! Do tego sukcesu przyczyniły się również Nicol Wójcik i Maja Nowak, które wystąpiły w eliminacjach do tych zawodów (Mistrzostwo Sosnowca, Rejonu
i Połfinał Wojewódzki). Dziewczęta na początku przegrały z SP 3 Ligota 0:3, a potem pokonały (po 3-2) Tychy, Mysłowice i Krzepice. Sukces dziewcząt z SP 13 jest tym cenniejszy, iż dokonały tego będąc w 5 klasie SP (dwie zawodniczki rocznikowo 4 klasa SP!). Opiekunem drużyny z SP 13 był instruktor tenisa stołowego w UKS Dwójka Sosnowiec i nauczyciel w SP 13 – mgr Adrian Eliasz. Gratulujemy!