29 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie w Polsce (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie) konstytucji, nazywanej Konstytucją 3 Maja. Uczniowie klas 7 b i 8b wraz z opiekunkami: panią Małgorzatą Woźniak – Kutek i panią Anną Kapuścik przygotowali krótki montaż słowny, w którym przedstawili najważniejsze wydarzenia z dziejów naszego narodu, które poprzedzały, jak również były następstwem uchwalonej konstytucji. Występom uczniów towarzyszyła prezentacja multimedialna, na której widzowie mogli obejrzeć między innymi autentyczny dokument uchwały rządowej podpisany przez ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Całą uroczystość uświetniła muzyka Fryderyka Chopina.

                                               Opracowała: mgr Anna Kapuścik