12 stycznia 2024 roku klasa VIIIa wybrała się do Muzeum Śląskiego na warsztaty – ,,Górny Śląsk kiedyś i dziś’’. Uczniowie dowiedzieli się: dlaczego przemysł mógł rozwijać się właśnie w tej okolicy, kim był „śląski Steve Jobs”, co to jest marka, a także wysłuchali wielu ciekawostek na temat regionu. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z różnorodnością kultury Górnego Śląska i tym, co ją kształtowało na przestrzeni wieków. Młodzież miała okazję poznać początki górnictwa i sylwetki osób ważnych dla regionu. Dowiedzieli się, jak istotny okazał się rozwój przemysłu, który zmienił losy tego miejsca w sposób odczuwalny do chwili obecnej, a także jak ważną rolę w kulturze Śląska odgrywa dom, rodzina, kopalnia i zwyczaje tam obowiązujące. Po zajęciach ósmoklasiści udali się do restauracji Pizza Hut na wspólny posiłek. To był przyjemny dzień pełen wrażeń i dyskusji o naszym regionie.

Wychowawca klasy VIIIa i nauczyciel wspomagający.