18 czerwca 2019r. podczas uroczystej akademii uczniowie klasy VIII pożegnali szkołę. Wśród recytowanych utworów pojawiły się wspomnienia minionych lat, a także pytania o przyszłość, przeplatane występem Pauliny Sobczyk i Amelii Mital, a także fragmenty piosenek Ryszarda Rynkowskiego, Czerwonych Gitar i Marka Grechuty. Dyrektor Szkoły wręczył uczniom liczne nagrody za sukcesy w konkursach międzyszkolnych, wojewódzkich i ogólnopolskich, a także za zwycięstwa sportowe. Zofia Michoń i Daniel Jurczak otrzymali nagrody -,,WZOROWY ABSOLWENT SP13’’za wspaniałe osiągnięcia w nauce. Dyrekcja Szkoły doceniła również zaangażowanie rodziców w pracę na rzecz szkoły. Szczególne podziękowania odebrały Pani Paulina Dziubek, Pani Agnieszka Kwapień i Pani Anna Kiercz – otrzymując tytuł ,,PRZYJACIEL SZKOŁY’’. Gratulujemy i dziękujemy!