Szkoła Podstawowa nr 13 w Sosnowcu uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji przygotowanej przez MEN: „Razem na Święta”. „Celem tej inicjatywy było zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych”. W ramach akcji uczniowie naszej szkoły: wsparli zbiórkę na schronisko dla zwierząt, pomogli w zrobieniu zakupów osobom starszym, wykonali breloczki, bransoletki, kartki świąteczne, pierniki i ozdoby choinkowe, którymi obdarowano sąsiadów uczniów, emerytowanych pracowników naszej szkoły oraz instytucje wspierające pracę szkoły. Drobne upominki dostarczono na plebanię, do pobliskich komisariatów policji, na pocztę, do miejskiej biblioteki, do szpitala miejskiego w Sosnowcu-Klimontowie, do hospicjum św. Tomasza oraz do marketu Kaufland przy ul. Mireckiego w Sosnowcu. Obdarowując pracowników wybranych profesji chcieliśmy podziękować przedstawicielom wszystkich zawodów za trud jaki wkładają w codzienną pracę i ryzyko z jakim mierzą się każdego dnia w tym trudnym dla nas wszystkich czasie jakim jest pandemia koronawirusa. Niosąc świąteczne życzenia spotkaliśmy się z ogromną życzliwością obdarowanych. W podziękowaniu uczniowie naszej szkoły otrzymali słodkie upominki od pracowników Kauflandu, które zostaną im przekazane po powrocie do szkoły

Serdecznie dziękujemy całej szkolnej społeczności: wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy włączyli się w akcję „Razem na święta”. Razem zbudowaliśmy miejską więź i wspólnotę oraz obudziliśmy ducha Świąt Bożego Narodzenia. Wciąż trwa zbiórka na schronisko. Jeśli ktoś posiada niepotrzebne koce, nakrętki lub chciał by przekazać karmę dla zwierząt, prosimy o dostarczenie wymienionych przedmiotów do szkoły.