18 kwietnia 2018r. w Sali Widowiskowo – Koncertowej „MUZA” w Sosnowcu odbyła się uroczystość patriotyczna pt. „Naród w drodze do wolności”, której współorganizatorem była nasza szkoła. Uczniowie z klasy VI i VII oraz oddziałów gimnazjalnych pod kierunkiem pań – Jadwigi Gil, Bożeny Kubali       i Agnieszki Miodek – Wiktorzak przygotowali ozdoby na kiermasz prac uczniowskich. Z kolei uczennice – Laura Opalska, Paulina Sobczyk i Karolina Bubak wystąpiły na scenie wraz z innymi członkami chóru międzyszkolnego      i wykonały utwór Sławy Przybylskiej pt. „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”. Nasi uczniowie mieli również wkład w przygotowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników tej uroczystości. Po części artystycznej miała miejsce ceremonia powołania 5 nowych Szkolnych Klubów Historycznych im. Armii Krajowej na terenie naszego miasta. Wśród nich znalazł się również klub utworzony w naszej szkole, którego opiekunem została pani Małgorzata Woźniak – Kutek.

https://www.facebook.com/pg/szkolapodstawowanr13wsosnowcu/photos/?tab=album&album_id=846426352211109