Dnia 13 grudnia 2019 w murach dostojnej Jubilatki pojawili się znamienici goście,
by wspólnie z całą społecznością szkoły świętować jej setne urodziny Uroczyste obchody rozpoczęła Msza Święta odprawiona w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Jacka, którą celebrował ksiądz proboszcz Ryszard Migocki
z księdzem Dariuszem Nowakiem. Następnie goście, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie udali się na teren szkoły,
aby uczestniczyć   w dalszej uroczystości.  Licznie zgromadzenie goście zostali powitani przez Dyrekcję Szkoły oraz uczniów. Wśród nich znaleźli się m.in. I Zastępca Prezydenta Miasta Sosnowiec Pan Zbigniew Byszewski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Ewa Szota, pełnomocnik Prezydenta Miasta Sosnowiec Pan Mateusz Kruk, Radni Miasta Sosnowiec Pan Piotr Dudek i Pan Bartosz Górski, Zastępca Delegatury Sosnowiec Kuratorium w Katowicach Pani Iwona Malewska – Drożdż oraz przedstawiciele związków zawodowych, policji, dyrektorzy sosnowieckich szkół i placówek oświatowych, RODN „WOM”, MOSiR, CUW, emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, absolwenci oraz uczniowie.
Uroczystości towarzyszyła wystawa prac plastycznych oraz literackich, zdjęć archiwalnych, które goście mogli podziwiać, przechadzając się korytarzami. Uroczystość prowadzona była przez Panią Beatę Kaźmierczak – nauczycielkę szkoły, absolwentkę – Panią Annę Kaźmierczak oraz obecną uczennicę kl. IIIa Małgorzatę Warjas. Jako pierwszy zabrał głos obecny Dyrektor Szkoły Pan Mariusz Musiał, który przedstawił rys historyczny oraz podziękował licznie zgromadzonym gościom za przybycie. Kolejnym przemawiającym
był poprzedni Dyrektor Szkoły (sprawujący tę funkcję przez 23 lata) Pan Zbigniew Byszewski. Następnie głos zabrali goście, podkreślając, jak ważną rolę spełnia „13”  w lokalnej społeczności. Do szczególnie wzruszających momentów należało symboliczne zamknięcie kapsuły czasu oraz występy artystyczne uczniów, absolwentów oraz nauczycieli naszej szkoły. Na koniec nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej upamiętniającej 100-lecie szkoły. Wszyscy goście otrzymali pamiątkowe upominki
oraz podziękowania.
Ten piękny dzień udał się dzięki współpracy dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, absolwentów,  rodziców i uczniów. Serdecznie dziękujemy.

Galeria: https://www.facebook.com/pg/szkolapodstawowanr13wsosnowcu/photos/?tab=album&album_id=1274190456101361

https://www.facebook.com/pg/szkolapodstawowanr13wsosnowcu/photos/?tab=album&album_id=1269834266536980