26 września 2022 roku uczniowie szkoły wzięli udział w obchodach Europejskiego Dnia Językowego. Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na różnorodność językową oraz kulturową Europy.

Uczniowie klas I – III oraz przedszkolaki z zaprzyjaźnionej zerówki  PM nr 54  zaśpiewali piosenkę „Panie Janie”  w czterech językach. Zaprezentowali umiejętności plastyczne,  wykonując plakat przedstawiający  walory wybranego kraju europejskiego. Przebierając się w charakterystyczne kolory dla danej flagi, wygłosili również hasła promujące poszczególne państwa.

Uczniowie klas IV –VIII zmierzyli się z quizem dotyczącym kultury, geografii i historii krajów europejskich.  Prezentowali hasła promujące poszczególne państwa oraz kolory kojarzone z danym krajem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Europejskim Dniu Językowym.

Opracowała: mgr Małgorzata Musiał