13 grudnia 2018r. rozstrzygnięty został konkurs historyczno – plastyczny oraz fotograficzny dla uczniów klas IV – VII szkół podstawowych. Tegoroczna edycja – siódma z kolei, poświęcona była najstarszym świątyniom i kapliczkom oraz nekropoliom Sosnowca. Zadaniem uczniów było przygotowanie prac plastycznych lub fotograficznych przedstawiających wybrany przez nich sosnowiecki obiekt sakralny, nagrobek lub pomnik. Na konkurs nadesłano kilkadziesiąt prac    z sosnowieckich Szkół Podstawowych nr 1, 6, 19, 23, 30, 40 i 42. Honorowym gościem uroczystości wręczenia nagród był Pan Stanisław Lis, Prezes Zarządu Koła Sosnowiec Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, który wraz z Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 13 – Panem Mariuszem Musiałem wręczył uczniom nagrody, a opiekunom podziękowania. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział i nadesłane prace.