WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Pokazuje: 1 - 1 of 1 WYNIKÓW

Robotyka

3 października w naszej szkole odbyły się dla dzieci warsztaty z robotyki, przeprowadzone przez Agencję Szkolno – Przedszkolną „LUPUS”. Program edukacyjny skierowany do naszych uczniów nosił nazwę „Akademia programistów” i tutaj jak się okazało trafiliśmy w samo sedno, gdyż to było to, co współczesne dzieciaki interesuje najbardziej. Podczas warsztatów uczniowie poznały definicję robota, zastosowanie robotów w życiu codziennym, opowiadając o robotach, które znajdują się w naszych domach. Oczywiście jak się okazuje, u każdego jakiś robot jest, ale są to najczęściej sprzęty gospodarstwa domowego, niestety nie znajdujące zastosowanie w zabawie. Tym razem było inaczej, bo roboty, które przyjechały do naszej szkoły, to właśnie takie, którymi można się świetnie bawić, a jednocześnie uczyć wielu ciekawych rzeczy. W trakcie zajęć dzieci mogły programować trasy robotów za pomocą tabletów i specjalnych aplikacji. Roboty poruszały się, wydawały dźwięki, zmieniały kolory. Każde, chętne dziecko mogło zaprogramować robota, a na koniec podczas swobodniejszej zabawy, mogły samodzielnie nimi sterować. Roboty, które towarzyszyły dzieciom podczas zajęć to PHOTONY – służące do edukacji i zabawy. We wszystkich klasach warsztaty przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze, a co najważniejsze wyzwoliły ciekawość, zachwyt i aktywność naszych uczniów. Opracowała mgr Żaneta Łuczak.