WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Pokazuje: 1 - 3 of 3 WYNIKÓW

SZKOLNY DZIEŃ JESIENI – KONKURS

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie z okazji Szkolnego Dnia Jesieni. Konkurs odbędzie się 29 października 2021. Uczniowie będą brali udział w trzech kategoriach wiekowych.

I. Organizator

Organizatorem konkursu są nauczyciele j. angielskiego Szkoły Podstawowej Nr 13  w Sosnowcu.

II. Cel

Celem konkursu jest:

– rozwijanie inwencji twórczej dzieci przez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych,

– umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych.

III. Temat konkursu

1. Przedmiotem konkursu jest wykonanie  własnej pracy jesiennej z akcentami angielskimi. Mogą być to stroje, maski, lampiony, girlandy, dynie, ale nie tylko! Technika i format dowolny.

IV. Uczestnicy

Konkurs jest wewnątrzszkolny i przeznaczony jest dla uczniów klas I – VIII

KLASY: 1 – 3: przygotowanie stroju przedstawiającego charakterystyczne dla jesieni barwy oraz elementy dekoracyjne. Uczniowie samodzielnie prezentują przygotowane wcześniej stroje.

KLASY: 4-6: wykonanie dekoracji, lampionów o tematyce jesiennej z charakterystycznymi angielskimi akcentami.

KLASY: 7-8 wykonanie plakatu przedstawiającego charakterystyczne elementy kultury brytyjskiej związane z Szkolnym Dniem Jesieni wraz z krótkim opisem.

Prace dostarczamy 29 października 2021 do nauczycieli języka angielskiego: P. I. Szczepańskiej lub P.M. Musiał

Rozstrzygnięcie nastąpi do 05.11.2021

SP 13 CZWARTA W SOSNOWCU W IGRZYSKACH DZIECI W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW!

20.10.2021 r. w SP 13 w Sosnowcu rozegrano Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym chłopców. Dobrze spisali się w tych zawodach reprezentanci SP 13 w składzie: Eryk Witek, Karol Kopczyński i Olivier Tyliba, którzy zajęli drużynowo 4 miejsce w Sosnowcu! Nagrody (puchar i dyplomy) wręczyła Pani Dyrektor SP 13 w Sosnowcu. Sędzią głównym zawodów był mgr Adrian Eliasz. Dziękujemy za pomoc w organizacji i sędziowaniu uczniom  klasy 8b: Nicole Wójcik, Monice Wilk, Emilii Kopczyńskiej i Bartłomiejowi Dyćkowskiemu. Nasza szkoła będzie również organizatorem Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym dziewcząt, które odbędą się 27.10.21 r. Gratulujemy drużynie chłopców sportowej postawy!