WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Pokazuje: 1 - 3 of 3 WYNIKÓW

Wycieczka klasy III a

Wycieczka do pizzerii

8 listopada uczniowie wraz z wychowawcą Panią Grażyną Tułacz i Panią Martą Lorens wybrali się na wycieczkę do pizzerii do Dąbrowy Górniczej. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy z zakresu zdrowego żywienia, jakie warzywa najlepiej dobrać do pizzy, aby była smaczna i zdrowa, miłe spędzenie czasu, integracja klasy. Właściciele (rodzice uczennicy kl. III a) i pracownicy pizzerii pokazali dzieciom jak robi się pizzę. Po krótkim instruktażu dzieci zabrały się do robienia własnej pizzy na wcześniej przygotowanych matach. Pod czujnym okiem właścicieli pizzerii, wałkowały ciasto, smarowały sosem, posypywały serem, warzywami, komponowały dodatki według własnego smaku. Po upieczeniu uczniowie przystąpili do degustacji. Dzieci jadły z wielkim apetytem przygotowane przez siebie pizze. W ramach pobytu przypomnieliśmy sobie zasady zachowania w pizzerii oraz podczas spożywania posiłków. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy Pani Agacie Kubś za tak piękne przygotowane warsztaty, miłą atmosferę. Wróciliśmy do szkoły bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia. Jednocześnie stwierdzamy, że wycieczka była bardzo……….. smaczna.

Grażyna Tułacz