„Kiedy będziesz patrzył nocą w niebo, będzie ci się wydawało, że wszystkie gwiazdy śmieją się do ciebie, ponieważ ja będę uśmiechał się na jednej z nich.” Antoine  de Saint-Exupéry  

„Mały Książe” to jedno z najpopularniejszych dzieł literackich na świecie. W piątek 26 stycznia uczniowie naszej szkoły udali się do „Kopalni Kultury” w Czeladzi, żeby obejrzeć spektakl w wykonaniu artystów „Teatru Cracovia”.  Była to niezwykła muzyczna międzyplanetarna podróż, którą młodzież odbyła wraz z głównym bohaterem. Dzięki sztuce widzowie mogli przypomnieć sobie, czym jest przyjaźń oraz miłość. Walorami sztuki były ciekawe kostiumy oraz choreografia opracowana przez aktora i tancerza Teatru Cracovia. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali grę aktorską, doceniając bezpośredni kontakt artystów z widzem oraz emocje i wzruszenia jakie dostarcza nam teatr.