WYJAZD DO OŚWIĘCIMIA Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau

5 kwietnia 2019r. uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej  wraz z opiekunami – panią Jadwigą Gil i Małgorzatą Woźniak – Kutek uczestniczyli w wyjeździe do Oświęcimia. Głównym jego celem było zwiedzanie utworzonego na terenie byłego obozu koncentracyjnego –  Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau. Tutaj uczniowie oprowadzenie zostali przez przewodnika po wybranych blokach obozu, placu apelowym, terenie dawnego krematorium, a następnie udali się na teren Brzezinki, dokąd niegdyś docierały kolejne transporty wiozące więźniów. Jak co roku uczniowie uczcili pamięć pomordowanych. Złożyli  kwiaty i zapalili  znicze pod Ścianą Śmierci.  

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.