Sylwetki uczniów

• Uczeń liceum ogólnokształcącego – jeżeli masz (lub możesz mieć) dobre oceny, wiesz, że nauka nie sprawia Ci trudności, jesteś ambitny, rozumiesz i akceptujesz konieczność ciągłego powiększania swojej wiedzy, plany na przyszłość wiążesz
    z ukończeniem studiów wyższych, masz różnorodne zainteresowania, jesteś ciekawy świata i otwarty na szybkie zmiany zachodzące w świecie to liceum ogólnokształcące jest szkołą odpowiednią dla Ciebie.
  • Uczeń technikum – jeśli masz dobre oceny, nauka nie sprawia Ci trudności, chcesz zdobyć wykształcenie ogólne i nie wiesz jeszcze, czy będziesz studiować, a chciałbyś zdobyć tytuł technika w interesującym Cię zawodzie wraz z dobrym przygotowaniem ogólnym to jesteś kandydatem do technikum.
  • Uczeń szkoły branżowej  – jeżeli dzisiaj bardziej wolisz wykonywać konkretną pracę, masz  zainteresowania
    i uzdolnienia praktyczne, lubisz i potrafisz wykonywać niektóre czynności związane z interesującym Cię zawodem
    (np. majsterkowanie, gotowanie) lub chcesz szybko zakończyć naukę i usamodzielnić się, możesz wybrać szkołę branżową.

Drogi Uczniu!

Pamiętaj o tym, że znajdujesz się w okresie intensywnego rozwoju psychofizycznego i że Twoje dzisiejsze preferencje mogą w przyszłości się zmienić, mogą rozwinąć się inne zainteresowania i pojawić się chęć ich zgłębiania. Zawsze wtedy możesz kontynuować naukę w szkołach wyższego szczebla lub przez inne formy np. kursy.