W dniu 08.06.2018 r. rozegrano III Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca w tenisie stołowym. Bardzo dobrze w tych zawodach spisali się reprezentanci z SP 13 i UKS Dwójka Sosnowiec. W kategorii kl. 7 oraz II i III kl. oddziałów gimnazjalnych SP 13 zajęła drużynowo 3 miejsce. Dawid Kmiecik zajął indywidualnie 1 miejsce, Dominik Chrząścik był 5,  9-12 miejsce zajęli Daniel Jurczak, Kacper Patelczyk  i Szymon Wiewióra. Karolna Pohoriela zajęła 8 miejsce. Drużyna SP 13 (roczniki 2005 i młodsi) wystąpiła w składzie: Maja Nieradzik (1miejsce), Monika Wilk (2 miejsce), Emilia Kopczyńska (3 miejsce), Zofia Michoń (5 miejsce), Amelia Marek (8 miejsce), Nicol Wójcik (9-12 miejsce), Patrycja Bieda (9-12 miejsce), Maja Nowak (9-12 miejsce), Małgorzata Piestrzonek (13 miejsce) i Filip Kmiecik (13 miejsce). 4 miejsce zajęła trenująca w UKS Dwójka Sosnowiec – Lidia Kmiecik.  W klasyfikacji generalnej SP 13 (kl. I-VI)zajęła drugie miejsce w Sosnowcu. W klasyfikacji generalnej po 3 turniejach indywidualnie w kl. 7 i II i III oddziałów gimnazjalnych 1 miejsce zajął Dawid Kmiecik, 4 był Dominik Chrząścik, 9 miejsce zdobył Kacper Patelczyk, Daniel Jurczak i Szymon Wiewióra zajęli 11-12 miejsce, Łukasz Znojek był 16 i Karolina Pohoriela była czwarta. W kl. 1-6 Maja Nieradzik była trzecia, Monika Wilk zajęła 5 miejsce, Amelia Marek była szósta, 7 miejsce zdobyła Emilia Kopczyńska, 8 miejsce zajęła Zofia Michoń, 10-11 miejsce zajęły Amelia Mital i Nicol Wójcik, 12 była Zuzanna Patelczyk, 13-14 miejsce wywalczyły Patrycja Bieda i Maja Nowak, 15 była Agata Stępień i 17 miejsce zajęła Małgorzata Piestrzonek oraz Filip Kmiecik był 15. Turniej pocieszenia wygrał Daniel Jurczak. Najlepsze ósemki zostały nagrodzone nagrodami rzeczowymi. Opiekunami drużyny byli na tych zawodach: mgr Marta Paciej oraz instruktor tenisa stołowego w UKS Dwójka Sosnowiec – mgr Adrian Eliasz. Gratulujemy świetnych wyników i trzymamy kciuki za naszą drużynę w kolejnym sezonie!