Szkoła Podstawowa nr 13 w Sosnowcu uczestniczy w ogólnopolskiej akcji przygotowanej przez MEN: „Razem na Święta”.  ” Celem tej inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.” W obecnej sytuacji wszyscy ludzie spragnieni są wsparcia i gestów życzliwości, a my jesteśmy w stanie ten gest okazać. Pomoc materialna, czas, rozmowa, uśmiech… jest wiele możliwości pomagania, wybierzmy tą, która najbardziej nam odpowiada.

„Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.”
W ramach akcji zachęcamy do wybrania i wykonania dowolnego zadania: 
•   wykonajcie kartki z życzeniami świątecznymi i przekażcie je sąsiadom (np. wrzucając do skrzynek pocztowych). •    samodzielnie przygotujcie słodkie upominki (np. pierniczki) i obdarujcie nimi sąsiadów albo osoby potrzebujące z najbliżej okolicy,
•    przygotujcie ozdoby świąteczne dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół, 
•    zaoferujcie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,
•    przynieście do szkoły na portiernię w ramach zbiórki dary dla schroniska dla zwierząt (np. koce, sucha karma, nakrętki. Proszę o nie przynoszenie kołder i poduszek z pierzem),
•    przygotujcie kartki dla kombatantów i Rodaków na Kresach, przynieście je do szkoły i wrzućcie do specjalnej skrzynki znajdującej się w przedsionku szkoły (od strony boiska)- zdjęcie w załączniku.
Po wykonaniu zadań proszę zrobić zdjęcie i wysłać na adres email pedagoga szkolnego: hajewska_basia@tlen.pl
Zapraszamy do udziału!