W dniach 16 – 18 listopada br. w naszej szkole odbyły się próbne egzaminy dla uczniów klas ósmych. Nasi uczniowie mieli okazję zmierzyć się z arkuszami egzaminacyjnymi z języka polskiego, matematyki i języków obcych. Przed godziną 9.00 uczniowie ubrani w odświętne stroje, z zachowaniem wszelkich zasad epidemiologicznych (dezynfekcja, dystans, maseczka) zajęli wcześniej wylosowane miejsca w ławkach i oczekiwali na rozpoczęcie próbnego egzaminu. Po zakończonym egzaminie emocji nie brakowało – uczniowie dzielili się spostrzeżeniami na temat napisanego testu, analizowali sposób wykonania zadań, porównywali swoje odpowiedzi, mając nadzieję, że udało im się napisać jak najlepiej. Podczas tych trzech dni przeznaczonych na egzaminy próbne nasi podopieczni mieli okazję zapoznać się z budową arkusza egzaminacyjnego, jak również z procedurą egzaminu, mogli sprawdzić swój dotychczasowy poziom wiedzy i nauczyć się dobrze planować czas podczas pisania testów, by w maju – na właściwych egzaminach – wszyscy osiągnęli sukces. Tego im życzymy!

                                                                  Opracowała: mgr Anna Kapuścik