4 listopada 2019 roku uczniowie klas Va, VIa i VIb uczestniczyli
w lekcji multimedialnej w sosnowieckim kinie Muza. Mieli okazję poznać wiele gatunków filmowych dokumentowanych fragmentami znanych ekranizacji, a także obejrzeli film pt:,, BFG: Bardzo Fajny Gigant’’ w reżyserii Stevena Spielberga, który to posiadł magiczną sztukę tworzenia specyficznej atmosfery w swoich produkcjach. Obraz przedstawia dziesięcioletnią Sophie
z sierocińca, która poznaje sympatycznego olbrzyma, który nie jada dzieci, lubi za to ohydne zielone warzywa i para się polowaniem na sny. Tak zaczyna się ich przygoda życia… Fascynujący świat olbrzyma BFG jest pełen detali. Połączenie efektów CGI (obrazów generowanych komputerowo) z technologią motion capture, polegającą na ,,przechwytywaniu’’ trójwymiarowych ruchów aktorów, by sportretować olbrzymów udało się tu wyśmienicie. Sceny przekomarzania się BFG z dziewczynką, kulinarne upodobania bohatera, poczciwość i rozbrajające błędy językowe zdobyły serca widzów; dlatego też warto było zobaczyć ten film.