8 października 2021 roku został pobity Rekord Polski w kategorii najwięcej osób trzymających balony jednocześnie. Aby mógł paść rekord wystarczyła obecność 101 osób. Było nas w tym dniu aż 434 uczestników.

Patronat Honorowy przyjął pan poseł na Sejm Mateusz Bochenek oraz prezydent miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Współorganizatorzy to przewodnicząca Rady Miejskiej w Sosnowcu pani Ewa Szota oraz Radni: Małgorzata Pogoda-Mendakiewicz, Piotr Dudek, Paweł Wojtusiak i Kamil Wnuk.

,,Szczęśliwa 13″ – to nie tylko napis na naszych koszulkach , ale przede wszystkim zapowiedź czegoś pięknego, co połączy społeczność szkolną z mieszkańcami naszego miasta.
Chcemy, aby „13-stka” kojarzyła się tylko z dobrem, pozytywną energią i kreatywnymi pomysłami. W organizację tego wydarzenia zaangażowali się zarówno nauczyciele, uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły, jak i społeczność lokalna. Było wiele atrakcji i pysznych wyrobów. Ten dzień uświetniły również wspaniałe występy zaproszonych gości. Dziękujemy za obecność byłego Dyrektora Szkoły pana Zbigniewa Byszewskiego – obecnie Pierwszego Zastępcę Prezydenta Miasta Sosnowca. Choć na zewnątrz było chłodno, to w naszych sercach był gorący promyk, który dał nadzieję na lepsze jutro.

               Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 13 w Sosnowcu bardzo dziękuje wszystkim osobom za zaangażowanie, obecność i wspaniałą zabawę!

Zdjęcia są z Dziennika Zachodniego :
https://dziennikzachodni.pl/uczniowie-w-sosnowcu-bili-rekord-polski-w-trzymaniu-balonow-fantastyczna-inicjatywa-w-szkole-podstawowej-nr-13/ar/c1-15841957?fbclid=IwAR1Nu97Udvb6QvWIw_dzFpxRZJqTqV_zuFXfMwGzZ6CX8g-D2trGbLOjt8c