Miejskie uroczystości z okazji 79 rocznicy agresji ZSRR na Polskę

17 września 2018r. delegacja uczniów z naszej szkoły wzięła udział w miejskich uroczystościach zorganizowanych z okazji 79 rocznicy agresji ZSRR na Polskę, które odbyły się przy symbolicznym grobie rodziny Mackiewiczów i Jerzego Piwo­warczyka w Sosnowcu – Ostrowach Górniczych przy ul. Gen Waltera Janke.

Następnie uczniowie z klasy VIII, po uroczystej mszy św.  w intencji wal­czących za Ojczyznę oraz nowo powołanego Zarządu Światowego Związku Żołnierzy AK Koło Sosnowiec, wzięli udział w spotkaniu inauguracyjnym Szkolnych Klubów Historycznych im. Armii Krajowej w Wydziale Kateche­tycznym Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.