KONKURS HISTORYCZNO – PLASTYCZNY ORAZ FOTOGRAFICZNY

„Zabytki sakralne Sosnowca”, VI edycja. Konkurs plastyczny pt. „Najstarsze kościoły i kapliczki Sosnowca”, Konkurs fotograficzny pt. „ Najstarsze sosnowieckie nekropolie”.28 listopada 2017r. rozstrzygnięty został konkurs historyczno – plastyczny oraz fotograficzny dla uczniów klas IV – VII szkół podstawowych. Tegoroczna edycja – szósta z kolei, poświęcona była najstarszym świątyniom i kapliczkom Sosnowca oraz najstarszym sosnowieckim nekropoliom. Zadaniem uczniów było przygotowanie prac plastycznych lub fotograficznych przedstawiających wybrany przez nich  obiekt sakralny. Na konkurs nadesłano prawie 200 prac z sosnowieckich Szkół Podstawowych nr 1, 6, 11, 18, 19, 23, 25, 29, 32, 38, 39 i 45. Po obejrzeniu prezentacji ukazującej najstarsze sosnowieckie nekropolie, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 wręczył uczniom nagrody i dyplomy, a opiekunom podziękowania. W obu konkursach nagrodzono w sumie 14 uczniów i  przyznano 28 wyróżnień.

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNO – HISTORYCZNEGO

I miejsce    Wiktoria Zawadzka SP 19

Julia Stokłosa SP 23

Maja Walcharz SP 45

II miejsce   Karolina Kalista SP 45

Dawid Porzerzyński SP 2

III miejsce  Maja  Kamińska SP 23

Emilia Jamrocka SP 45

Nela Vanetsyan SP 11

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

I miejsce     Szymon Dąbek SP 19

Agata Nocoń SP 45

II miejsce   Piotr Rudy SP 19

Maciej Buba SP 45

III miejsce  Agata Stępień  SP 1

Julia Olzak SP 23

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział i nadesłane prace.