Europejski Dzień Językowy

Europejski Dzień Językowy 26 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 obchodzili Międzynarodowy Europejski Dzień Językowy. Młodzież twórczo zaangażowała się w stworzenie niepowtarzalnych prac, dzięki którym podkreślili, jak ważna jest nauka języków obcych. Prace pokazały, że Europa jest naszym wspólnym dobrem i domem.  Każda klasa zaprezentowała hasła promujące kraje europejskie. Młodzież wyglądała barwnie i wesoło, wykorzystując  kolory flag poszczególnych państw w swoich przebraniach.

Starsi uczniowie dodatkowo rozwiązywali quiz dotyczący kultury Niemiec, Rosji, Francji oraz Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Wychowankowie wykazali się również znajomością przysłów popularnych w Polsce i za granicą.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania w obchody i fantastycznych humorów.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.