Był sobie pies… Październik – miesiącem opieki nad zwierzętami.

Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w wielu akcjach charytatywnych. Jedną z nich jest pomoc zwierzętom: zbiórka koców, zabawek i karmy dla psów i kotów przebywających w sosnowieckim schronisku. Zaangażowanie dzieci i młodzieży jest ogromne… My, dorośli powinniśmy rozbudzać miłość do zwierząt u naszych podopiecznych w każdym wieku, dlatego też 25 października uczniowie klas VI b, VII i VIII z przyjemnością obejrzeli film ,,Był sobie pies 2” w kinie Helios w Sosnowcu. W obrazie Gail Mancuso nie brakowało wzruszeń, humoru, przygody oraz słodko – gorzkiej puenty. Życie nie jest usłane różami, ale jeśli ma się oddanego kompana – psa, to można przez nie przejść, pokonując wiele przeciwności losu. I co najważniejsze, odnaleźć to, na czym nam najbardziej zależy – nawet po latach. Film niesie ze sobą pozytywny i krzepiący przekaz. Warto było go obejrzeć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.